Filtruj według

Kolor

Kolor

Kalosze

Kalosze - obuwie nie tylko ochronne

Kalosze to powszechnie znany rodzaj obuwia, który jeszcze do niedawna był kojarzony wyłącznie z ochroną przed deszczem. Tymczasem projektanci i kreatorzy mody przekonują nas, że kalosze mogą stanowić niebanalny dodatek do wielu stylizacji - dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na ich praktyczną rolę, ale i nietuzinkowy design.

Historia kaloszy jest dość długa, a obuwie to prawdopodobnie było znane już starożytnym Rzymianom. Oczywiście początkowo były to niskie buty na drewnianej podeszwie, które wykonywano z cielęcej skóry. Miały  one za zadanie chronić przed wodą. Wraz z biegiem czasu zaczęły pojawiać się buty z podwyższoną cholewką, która jeszcze skuteczniej chroniła stopy przed deszczem. Pierwsze kalosze o wyglądzie najbardziej zbliżonym do współczesnego pojawiły się natomiast pod koniec XIX wieku - charakteryzowały się wyjątkowo miękką cholewką, która doskonale przylegała do łydek.

Współcześnie kolorowe kalosze są produkowane przede wszystkim na bazie gumy. Nowoczesne modele kaloszy mogą dodatkowo zawierać ciekawe elementy pikowane, dzianinowe, czy wykonane z różnego rodzaju nieprzemakalnych tkanin.

Na rynku można zetknąć się z wieloma rodzajami kaloszy - mogą być to buty z niską bądź podwyższoną cholewką. Obuwie to znakomicie sprawdza się głównie deszczową porą - można je łączyć z obcisłymi legginsami, spodniami typu rurki, rozkloszowanymi spódnicami, a także sportowymi kurtkami. Nie poleca się natomiast noszenia kaloszy z eleganckimi strojami, takimi jak na przykład sukienki koktajlowe.

Czytaj więcej
Sklep internetowy obuwie damskie modne obuwie dla kobiet eleganckie buty seksowne obuwieKalosze

Aktywne filtry